Microsoft ve Digital River size sunulan hizmetler aşağıdaki Kullanım Koşulları’na (“TOU”) tabidir.

Microsoft – Kullanım Koşulları Hakkında Bilgi

Güncelleştirilme: Eylül 13, 2006

Bu Sayfada

KOŞULLARIN KABULÜ.

HİZMETLERİN TANIMI.

KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIM SINIRLAMASI.

GİZLİLİK VE KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI.

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN YAZILIMA ÖZEL BİLDİRİM.

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN BELGELERE ÖZEL BİLDİRİM.

BU WEB SİTESİ ÜZERİNDE SUNULAN YAZILIM, BELGELER VE HİZMETLER İLE İLGİLİ BİLDİRİM.

ÜYE HESABI, PAROLA VE GÜVENLİK.

YASADIŞI YA DA YASAK KULLANIMIN OLMAMASI.

HİZMETLERİN KULLANIMI.

MICROSOFT'A SAĞLANAN YA DA HERHANGİ BİR MICROSOFT WEB SITESINDE YAYINLANAN MATERYALLER.

TELİF HAKKI TECAVÜZÜ İDDİASINDA BULUNMAK İÇİN BİLDİRİMLER VE PROSEDÜR.

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİNE BAĞLANTILAR.

DAVET EDİLMEMİŞ FİLİR GÖNDERME İLKESİ.

TELİF HAKKI BİLDİRİMİ.

MARKALAR.

KOŞULLARIN KABULÜ.

Microsoft’un size sunduğu hizmetler aşağıdaki Kullanım Koşulları’na (“TOU”) tabidir. Microsoft herhangi bir bildirimde bulunmaksızın TOU’yu güncelleştirme hakkını saklı tutar. TOU’nun en güncel sürümü, web sayfalarımızın altında bulunan “Kullanım Koşulları” bağlantısı tıklatılarak gözden geçirilebilir.

Top of page Sayfa Başına Dön

HİZMETLERİN TANIMI.

Web özellikleri ağı aracılığı ile Microsoft size geliştirici araçları, karşıdan yükleme alanları, iletişim forumları ve ürün bilgileri (hepsi birden “Hizmetler”) de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklara erişim sağlamaktadır. Güncelleştirmeler, zenginleştirmeler, yeni özellikler ve/veya herhangi bir yeni Web özelliğinin eklenmesi de dahil olmak üzere Hizmetler, TOU’ya tabidir.

Top of page Sayfa Başına Dön

KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIM SINIRLANDIRMASI.

Aksi belirtilmediği sürece, Hizmetler sizin kişisel ve ticari amaçlı olmayan kullanımınız içindir. Hizmetler’den elde edilen herhangi bir bilgi, yazılım, ürün ya da hizmetleri değiştiremez, kopyalayamaz, iletemez,gösteremez, çoğaltamaz, yayınlayamaz, lisanslayamaz, türev işlerini oluşturamaz, devredemez ya da satamazsınız.

Top of page Sayfa Başına Dön

GİZLİLİK VE KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI.

Bilgilerinizin toplanması ve kullanımı ile ilgili olarak Gizlilik Bildirimi açıklamalarına bakınız.

Top of page Sayfa Başına Dön

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN YAZILIMA ÖZEL BİLDİRİM.

Hizmetlerden karşıdan yükleme için sunulan herhangi bir yazılım (“Yazılım”), Microsoft'un ve/veya tedarikçilerinin telif hakkına tabi işleridir. Yazılımın kullanımı, Yazılıma eşlik eden ya da Yazılımın içine dahil olan son kullanıcı lisans anlaşmasına (“Lisans Anlaşması”) tabidir. Bir son kullanıcı, ilk olarak Lisans Anlaşması koşullarını kabul etmedikçe bir Lisans Anlaşmasının eşlik ettiği ya da bir Lisans Anlaşması içeren Yazılımı kuramayacaktır.

Yazılım yalnızca son kullanıcılar tarafından Lisans Anlaşması uyarınca kullanım amacıyla karşıdan yüklenme için sunulmaktadır. Yazılımın Lisans Anlaşmasına uygun olmayan çoğaltımı ya da yeniden dağıtımı yasalar ile açıkça yasaklanmıştır ve ciddi hukuki ve cezai yaptırımlara tabidir. Bunları ihlal edenler, mümkün olan en üst düzeyde takibata uğrayacaktır.

YUKARIDAKİLERİ SINIRLANDIRMAKSIZIN, YAZILIMIN KOPYALANMASI YA DA DAHA FAZLA ÇOĞALTIM YA DA YENİDEN DAĞITIM İÇİN BAŞKA BİR SUNUCU YA DA YERE ÇOĞALTILMASI, İLGİLİ ÇOĞALTIM YA DA YENİDEN DAĞITIMA İLGİLİ YAZILIMA EŞLİK EDEN LİSANS ANLAŞMASININ AÇIK BİR ŞEKİLDE İZİN VERMESİ DIŞINDA AÇIK BİR ŞEKİLDE YASAKLANMIŞTIR.

YAZILIM, GARANTİ EDİLMİŞSE BİLE, YALNIZCA LİSANS ANLAŞMASI HÜKÜMLERİNE GÖRE GARANTİ EDİLMİŞTİR. LİSANS ANLAŞMASINDA GARANTİ EDİLENİN DIŞINDA MICROSOFT CORPORATION, AÇIK, ZIMNİ YA DA YASAL PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VE İHLAL ETMEME DE DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM GARANTİ VE KOŞULLARI REDDETMEKTEDİR.

KOLAYLIK SAĞLAMAK İÇİN MICROSOFT HİZMETLERİN BİR PARÇASI OLARAK YA DA YAZILIM ÜRÜNLERİNİN İÇİNDE KULLANIM VE/VEYA KARŞIDAN YÜKLEME İÇİN YARDIMCI PROGRAMLAR SUNABİLİR. MICROSOFT BU ARAÇLAR VE YARDIMCI PROGRAMLARIN KULLANIMINDAN DOĞACAK SONUÇ YA DA ÇIKTILARIN DOĞRULUĞU İLE İLGİLİ OLARAK HERHANGİ BİR GÜVENCE VERMEMEKTEDİR. LÜTFEN HİZMETLERDE YA DA MICROSOFT YAZILIM ÜRÜNLERİNDE SUNULAN ARAÇLAR VE YARDIMCI PROGRAMLARI KULLANIRKEN DİĞER KİŞİLERİN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINA SAYGI DUYUN.

KISITLI HAKLAR BİLDİRİSİ. Hizmetlerden Amerika Birleşik Devletleri, kurumları ve/veya organları (“ABD Hükümeti”) için ya da adına karşıdan yüklenen herhangi bir Yazılım, Kısıtlı Haklar ile sağlanır. ABD Hükümeti tarafından kullanım, çoğaltma ya da açıklama, DFARS 252.227-7013 içindeki Teknik Veri ve Bilgisayar Yazılımı Hakları başlıklı (c)(1)(ii) bendi ya da 48 CFR 52.227-19’da Ticari Bilgisayar Yazılımı – Kısıtlı Haklar başlıklı (c)(1) ve (2) bentlerindeki kısıtlamalara tabidir. Üretici, Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399’dur.

Top of page Sayfa Başına Dön

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN BELGELERE ÖZEL BİLDİRİM.

Hizmetler aracılığıyla belgeleri Kullanma izni (beyaz sayfalar, basın açıklamaları, bilgi kağıtları ve SSS'ler gibi), yalnızca (1) aşağıdaki telif hakkı bildiriminin tüm kopyalarda bulunması ve hem telif hakkı bildiriminin hem de bu izin bildiriminin görülmesi, (2) Hizmetlerdeki ilgili Belgelerin bilgi amaçlı ve ticari olmayan ya da kişisel kullanım için kullanılması ve herhangi bir ağ bilgisayarında kopyalanmaması ve yayınlanmaması ve herhangi bir ortamda yayınlanmaması ve (3) Belge üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmaması koşuluyla verilmektedir. Ortaöğretim kurumları, üniversiteler, özel/devlet üniversiteleri ve eyalet üniversiteleri gibi tanınan eğitim kurumları, sınıfta dağıtım için belgeleri karşıdan yükleyebilir ve çoğaltabilir. Sınıf dışında dağıtım açık yazılı onay gerektirir. Başka herhangi bir amaç için kullanım yasalar ile açıkça yasaklanmıştır ve ciddi hukuki ve cezai yaptırımlara tabidir. Bunları ihlal edenler, mümkün olan en üst düzeyde takibata uğrayacaktır.

Yukarıda belirtilen belgeler, Microsoft.com Web sitesinin ya da Microsoft’un sahibi olduğu, işlettiği, lisansladığı ya da kontrol ettiği diğer bir sitenin tasarımını ya da şablonunu içermez. Microsoft Web sitelerinin unsurları ticari görünüm, marka, haksız rekabet ve diğer yasalarla korunmaktadır ve kısmen ya da tamamen kopyalanamaz ya da taklit edilemez. Herhangi bir Microsoft Web sitesinden, Microsoft’un açık izni olmaksızın herhangi bir logo, grafik, ses veya görüntü kopyalanamaz ya da yeniden aktarılamaz.

MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ, HİZMETLERİN BİR PARÇASI OLARKA YAYINLANAN BELGELER VE İLGİLİ GRAFİKLERDE BELİRTİLEN BİLGİLERİN HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU KONUSUNDA HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAZLAR. TÜM BU BELGELER VE İLGİLİ GRAFİKLER, HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTADIR. MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ, AÇIK, ZIMNİ YA DA YASAL PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MALİYET VE İHLAL ETMEME GARANTİ VE KOŞULLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM GARANTİ VE KOŞULLARI AÇIK BİR ŞEKİLDE REDDETMEKTEDİRLER. HİÇBİR DURUMDA MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ, SÖZLEŞMENİN YÜRÜTÜLMESİ, İHMAL, YA DA DİĞER HAKSIZ FİİLLERDEN DOĞAN HİZMETLERDEN ALINAN BİLGİLERİN KULLANIMI YA DA YERİNE GETİRİLMESİNDEN DOĞAN YA DA BUNLARLA İLGİLİ OLARAK KULLANIM KAYBI, VERİ YA DA KAR KAYBU HERHANGİ BİR ÖZEL, DOLAYLI YA DA ARIZİ ZARAR YA DA KAYIPTAN SORUMLU TUTULAMAZLAR.

HİZMETLERDE YAYINLANAN BELGELER VE İLGİLİ GRAFİKLER TEKNİK HATALAR VE DİZGİ HATALARI İÇEREBİLİR. DÜZENLİ OLARAK DEĞİŞİKLİKLER BURAYA EKLENİR. MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ BURADA BELİRTİLEN ÜRÜN(LER) VE/VEYA PROGRAM(LAR) ÜZERİNDE HERHANGİ BİR ZAMANDA İYİLEŞTİRMELER VE/VEYA DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİRLER.

Top of page Sayfa Başına Dön

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN YAZILIM, BELGELER VE HİZMETLER İLE İLGİLİ BİLDİRİM.

HİÇBİR DURUMDA MICROSOFT VE/VEYA İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ, SÖZLEŞMENİN YÜRÜTÜLMESİ, İHMAL, YA DA DİĞER HAKSIZ FİİLLERDEN DOĞAN HİZMETLERDEN ALINAN YAZILIMIN BELGELERİN KULLANIMI YA DA YERİNE GETİRİLMESİNDEN YA DA HİZMETLERİN SAĞLANMASI YA DA SAĞLANAMAMASINDAN DOĞAN YA DA BUNLARLA İLGİLİ OLARAK KULLANIM KAYBI, VERİ YA DA KAR KAYBU HERHANGİ BİR ÖZEL, DOLAYLI YA DA ARIZİ ZARAR YA DA KAYIPTAN SORUMLU TUTULAMAZLAR.

Top of page Sayfa Başına Dön

ÜYE HESABI, PAROLA VE GÜVENLİK.

Hizmetlerden herhangi biri sizin bir hesap açmanızı gerektirdiği takdirde, ilgili kayıt formunda belirtildiği şekilde bize doğru ve tam bilgi vererek kayıt sürecini tamamlamalısınız. Ayrıca bir parola ve kullanıcı adı da seçmelisiniz. Parolanız ve hesabınızın güvenliğinin sağlanmasından tam olarak siz sorumlusunuz. Ayrıca, hesaplarınız altında yapılan tüm etkinliklerden de tam olarak sorumlusunuz. Hesabınızın yetkisiz kullanımı ya da diğer bir güvenlik ihlali durumunda derhal Microsoft’u bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Microsoft bilginiz dahilinde ya da değil başka bir kişinin hesabınızı kullanması sonucu ortaya çıkan herhangi bir zarardan sorumlu değildir. Bununla birlikte hesabınızı ya da parolanızı kullanan başka bir taraf tarafından Microsoft ya da diğer bir tarafın zararlarından sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin açık izni olmaksınız herhangi bir tarihte başka birinin hesabını kullanamazsınız.

Top of page Sayfa Başına Dön

YASADIŞI YA DA YASAK KULLANIMIN OLMAMASI.

Hizmetleri kullanmanızın bir koşulu olarak Hizmetleri yasadışı bir amaç için ya da bu hükümler, koşullar ve bildirimler ile yasaklanan bir amaç için kullanamazsınız. Hizmetleri, herhangi bir Microsoft sunucusuna ya da herhangi bir Microsoft sunucusuna bağlı bir ağ(lar)a, zarar verecek, devre dışı bırakacak, aşırı yüklenmeye neden olacak ya da sakatlayacak ya da diğer bir tarafın herhangi bir Hizmeti kullanımına müdahale edecek şekilde kullanamazsınız. Herhangi bir Hizmete, diğer hesaplara, herhangi bir Microsoft sunucusuna bağlı bilgisayar sistemleri ya da ağlarına ya da herhangi bir Hizmet, kırma, parola deşifre etme ya da başka bir şekilde yetkisiz erişim elde edemezsiniz. Hizmetler çerçevesinde kasıtlı olarak sunulanlar dışında herhangi bir yolla herhangi bir materyal ya da bilgi elde edemez ya da elde etme girişiminde bulunamazsınız.

Top of page Sayfa Başına Dön

HİZMETLERİN KULLANIMI.

Hizmetler e-posta hizmetleri, ilan tahtası hizmetleri, sohbet alanları, haber grupları, forumlar, topluluklar, kişisel web sayfaları, takvimler, fotoğraf albümleri, dosya klasörleri ve/veya sizin diğer kişilerle iletişim kurmanız için tasarlanmış diğer mesaj ya da iletişim olanakları (her biri bir “İletişim Hizmeti” ve hepsi birden “İletişim Hizmetleri”) içerebilir. İletişim Hizmetlerini yalnızca uygun olan ve duruma göre ilgili İletişim Hizmeti ile ilgili olan ileti yayınlamak, göndermek ve almak için kullanmayı kabul edersiniz. Sınırlandırmaksızın yalnızca örnek vermek amacıyla, İletişim Hizmetlerini kullanırken:

· İletişim Hizmetlerini anketler, yarışmalar, saadet zincirleri, mektup zincirleri, istenmeyen e-posta ya da herhangi bir kopya istenmeyen ileti (ticari ya da başka şekilde) ile ilgili olarak kullanamazsınız.

· Başkalarının yasal haklarını (örneğin, gizlilik veya açıklık hakları) kötüleme, kötüye kullanma, bu haklara saldırıda bulunma, karşı gelme, tehdit etme veya başka şekillerde ihlal edemezsiniz.

· Uygunsuz, saygısız içerikli, iftira niteliğinde, müstehcen, ahlak dışı veya yasadışı herhangi bir konu, ad, malzeme veya bilgiyi yayımlama, aktarma, dağıtamaz veya yayamazsınız.

· Telif hakkı veya tescil yasalarını (veya gizlilik veya açıklık haklarını) dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, fikri mülkiyet yasaları tarafından korunan resim, fotoğraf, yazılım veya diğer malzemeleri içeren dosyaları, gerekli haklara veya bu hakların denetimine sahip olmaksızın ya da gerekli tüm onayları almadan karşıya yükleyemez veya başka bir şekilde kullanıma sunamazsınız.

· Hizmetler aracılığıyla dağıtılan görüntüler ve fotoğraflar da dahil olmak üzere herhangi bir materyal ya da bilgiyi, herhangi bir tarafın telif hakkı, marka, patent, ticari sır ya da diğer mülkiyet hakkını ihlal edecek şekilde kullanamazsınız.

· Virüsler, Truva atları, solucanlar zaman ayarlı uyarılar, bozuk dosyalar ya da başka bir kişinin bilgisayarının işlemesini ya da mülküne zarar verebilecek diğer benzeri yazılımları içeren dosyaları karşıya yükleyemezsiniz.

· İletişim Hizmetleri ilgili iletilere açık bir şekilde izin vermedikçe, herhangi bir iş amacı için herhangi bir mal ya da hizmetin reklamını yapamaz ya da satmayı teklif edemezsiniz.

· Bir İletişim Hizmeti’nin diğer bir kullanıcısı tarafından yayınlanan ve yasal olarak çoğaltılamayacağını, görüntülenemeyeceğini, çalınamayacağını ve/veya dağıtılamayacağını bildiğiniz ya da bilmenizin gerektiği herhangi bir dosyayı karşıdan yükleyemezsiniz.

· Yazar atıfları, yasal ya da diğer uygun bildirimler ya da yazılımın ve karşıya yüklenen dosyanın içinde bulunan diğer materyalin menşei ile ilgili etiketler ve mülkiyet bilgileri gibi telif hakkı yönetimi bilgileri üzerinde sahtecilik yapamaz ya da bunları silemezsiniz.

· Herhangi diğer bir kullanıcının İletişim Hizmetlerini kullanmasını kısıtlayamaz ya da engelleyemezsiniz.

· Herhangi bir İletişim Hizmetine uygulanabilen bir davranış kuralını ya da diğer kılavuzu ihlal etmek.

· Başka kişiler hakkında, e-posta adresleri de dahil olmak üzere, bilgi toplayamaz veya saklayamazsınız.

· Uygulanabilir yasa ve yönetmelikleri ihlal edemezsiniz.

· Başka kişileri yanıltmak için sahte bir kimlik yaratamazsınız.

· Hizmetlerin kullanıcıları ya da diğer kullanıcı ya da kullanım bilgileri ya da bunların herhangi bir bölümünü kullanmak, karşıdan yüklemek ya da başka bir şekilde kopyalamak ya da bir kişi ya da kuruluşa (ücret karşılığında olsun ya da olmasın) sağlamak.

Microsoft’un iletişim hizmetlerini izleme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla birlikte Microsoft İletişim Hizmetlerinde yayınlanan materyalleri gözden geçirme ve kendi iradesi ile herhangi bir materyali kaldırma hakkını saklı tutar. Microsoft, herhangi bir zamanda herhangi bir İletişim Hizmetine ya da tüm İletişim Hizmetlerine erişiminizi herhangi bir bildirim ya da neden sunmaksızın iptal etme hakkını saklı tutar.

Microsoft herhangi bir zamanda, Microsoft’un herhangi bir yasaya, hukuki sürece, resmi talebe uymak için gerekli gördüğü bilgiyi açıklama ya da yalnızca Microsoft’un iradesi ile kısmen ya da tamamen herhangi bir bilgi ya da materyali yayınlamayı reddetme ya da kaldırma hakkını saklı tutar.

Kendiniz ya da çocuklarınız ile ilgili olarak herhangi bir İletişim Hizmetinde kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler verirken dikkatli olun. Microsoft, herhangi bir İletişim Hizmeti içindeki içeriği, iletileri ya da bilgileri kontrol etmez ya da onaylamaz, dolayısıyla Microsoft İletişim Hizmetleri ve herhangi bir İletişim Hizmetine katılımınız ile ilgili olarak herhangi bir eylem ile ilgili sorumluluğu reddeder. Yöneticiler ve ev sahipleri Microsoft’un yetkili sözcüleri değildir ve görüşleri Microsoft’un görüşlerini yansıtmaz.

İletişim Hizmetlerine yüklenen materyaller kullanım, çoğaltım ve/veya yayım ile ilgili olarak belirtilen sınırlandırmalara tabi olabilir; materyalleri karşıdan yüklediğiniz takdirde bu sınırlandırmalara uymakla siz sorumlu olursunuz.

Top of page Sayfa Başına Dön

MICROSOFT’A SAĞLANAN YA DA HERHANGİ BİR MICROSOFT WEB SİTESİNDE YAYINLANAN MATERYALLER.

Microsoft, sizin Microsoft’a sağladığınız (geri bildirimler ve öneriler de dahil olmak üzere) ya da herhangi bir Hizmete ya da ilişkili hizmetlere halk tarafından ya da herhangi bir topluluğun üyeleri tarafından gözden geçirilmek üzere yayımladığınız, karşıya yüklediğiniz, girdiğiniz (her biri bir “Gönderi” ve hepsi birden “Gönderiler”) materyal üzerinde mülkiyet iddia etmez. Bununla birlikte Gönderinizi yayınlayarak, karşıya yükleyerek, girerek, sağlayarak ya da göndererek (“Yayınlama”) Microsoft’a, ilişkili şirketlerine ve gerekli alt lisans sahiplerine, Gönderinizi Internet işlerinin yürütülmesi ile bağlantılı olarak (hiçbir sınırlama olmaksızın tüm Microsoft Hizmetlerini de içerecek şekilde), aşağıdakiler için lisansı da içerecek şekilde kullanma izni vermiş olursunuz: Gönderinizi kopyalama, dağıtma, iletme, halka açık gösterim, halka açık oynatma, çoğaltma, düzenleme, çevirme ve yeniden biçimlendirme; adınızı Gönderiniz ile ilgili olarak yayınlama; ve ilgili hakları, Hizmetlerin herhangi bir tedarikçisine alt lisans ile verme.

Gönderinizin burada belirtilen şekilde kullanımı ile ilgili olarak herhangi bir karşılık ödenmeyecektir. Microsoft sağladığınız herhangi bir Gönderiyi yayınlama ya da kullanma yükümlülüğü altında değildir ve Microsoft kendi iradesi ile herhangi bir Gönderiyi kaldırabilir.

Bir Gönderi yayınlayarak, bu Kullanım Koşullarında tanımlandığı şekilde, hiçbir sınırlama olmaksızın Gönderilerinizi sağlama, yayınlama, karşıya yükleme, girme ya da gönderme hakları da dahil olmak üzere Gönderi üzerindeki tüm haklara sahip olduğunuzu ya da başka şekilde kontrol ettiğinizi ifade ve garanti edersiniz.

Yukarıda belirtilen ifade ve teminata ek olarak, görüntüler, fotoğraflar, resimler ya da kısmen ya da tamamen başka şekilde grafik içeren bir gönderim (“Görüntüler”) Yayınlayarak, (a) ilgili Görüntülerin telif hakkı sahibi olduğunuzu ya da ilgili Görüntülerin telif hakkı sahibinin size ilgili Görüntüleri ya da ilgili Görüntüler içinde bulunan herhangi bir içerik ve/veya görüntüyü, kullanım şekliniz ve amacınıza ve bu Kullanım Koşulları ve Hizmetlere uygun bir şekilde kullanmak için izin vermiş olduğunu, (b) bu Kullanım Koşulları’nda tanımlanan lisansları ve alt lisansları vermek için gerekli yetkilere sahip olduğunuzu ve (c) varsa ilgili Görüntülerde betimlenen her bir kişinin, ilgili Görüntülerin örneğin, dağıtımı, halka gösterimi ve çoğaltımı da dahil olmak üzere, bu Kullanım Koşullarında belirtilen kullanımı için onay verdiğini ifade ve garanti edersiniz. Görüntüleri yayınlayarak (a) özel topluluğunuzun tüm üyelerine (ilgili özel topluluk üyelerine sunulan her bir Görüntü için) ve/veya (b) kamuya (bir özel topluluk dışında Hizmetlerin herhangi bir yerinde sunulan her bir Görüntü için), Görüntülerinizi herhangi bir Hizmet için bu Kullanım Koşullarında belirtilen şekillerde kullanma amacıyla (örneğin bunların çıktısını almak ve ilgili Görüntüler ile hediyelik eşyalar yapmak da dahil olmak üzere) izin verirsiniz ve aşağıdakiler için münhasır olmayan, dünya çapında telif haksız bir lisans verirsiniz: kopyalama, dağıtma, iletme, halka açık gösterim, halka açık oynatma, çoğaltma, düzenleme, çevirme ve adınızı taşımayan Görüntüleri yeniden biçimlendirme; ve ilgili hakları, Hizmetlerin herhangi bir tedarikçisine alt lisans ile verme. Yukarıdaki cümlede bir Görüntü için verilen lisanslar, ilgili lisansları Hizmetlerden tamamen kaldırdığınızda sona erecektir; bununla birlikte bu sona erme, ilgili Görüntüleri kaldırmanızdan önce ilgili Görüntüler ile bağlantılı olarak verilen lisansları etkilemeyecektir. Görüntülerinizin kullanımı ile ilgili olarak herhangi bir karşılık ödenmeyecektir.

Top of page Sayfa Başına Dön

TELİF HAKKI TECAVÜZÜ İDDİASINDA BULUNMAK İÇİN BİLDİRİMLER VE PROSEDÜR.

Bölüm 17, Amerika Birleşik Devletleri Kanunu, Kısım 512(c)(2)'ye uygun olarak, telif hakkı ihlali bildirimleri, Servis Sağlayıcısının Yetkili Temsilcisine gönderilmelidir. AŞAĞIDAKİ PROSEDÜRLE İLGİSİ OLMAYAN SORGULAR YANITLANMAYACAKTIR.
Bkz. Notice and Procedure for Making Claims of Copyright Infringement

Top of page Sayfa Başına Dön

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİNE BAĞLANTILAR.

BU ALANDAKİ BAĞLANTILAR SİZİN MICROSOFT SİTESİNDEN ÇIKMANIZI SAĞLAYACAKTIR. BAĞLANTILI SİTELER MICROSOFT’UN KONTROLÜ ALTINDA DEĞİLDİR VE MICROSOFT HERHANGİ BİR BAĞLANTILI SİTEDEN YA DA BİR BAĞLANTILI SİTEDE BULUNAN HERHANGİ BİR BAĞLANTIDAN YA DA İLGİLİ SİTELERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER YA DA GÜNCELLEŞTİRMELERDEN SORUMLU DEĞİLDİR. MICROSOFT HERHANGİ BİR BAĞLANTILI SİTEDEN ALINAN HERHANGİ BİR WEB YAYINI YA DA DİĞER BİR YAYINDAN SORUMLU DEĞİLDİR. MICROSOFT BU BAĞLANTILARI SİZE YALNIZCA KOLAYLIK SAĞLAMASI İÇİN SUNMAKTADIR VE HERHANGİ BİR BAĞLANTININ DAHİL EDİLMESİ MICROSOFT TARAFINDAN SİTENİN ONAYLANMASI ANLAMINA GELMEZ.

Sayfa Başına Dön

DAVET EDİLMEMİŞ FİKİR GÖNDERME İLKESİ.

MICROSOFT YA DA HERHANGİ BİR ÇALIŞANI, YENİ REKLAM KAMPANYALARI, YENİ PROMOSYONLAR, YENİ ÜRÜNLER YA DA TEKNOLOJİLER, SÜREÇLER, MATERYALLER, PAZARLAMA PLANLARI YA DA YENİ ÜRÜN ADLARI İLE İLGİLİ FİKİRLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE DAVET EDİLMEMİŞ FİKİRLERİ KABUL ETMEZ YA DA DİKKATE ALMAZLAR. LÜTFEN ORİJİNAL ÇALIŞMA, ÖRNEK, DEMO YA DA DİĞER ESERLERİ GÖNDERMEYİN. BU İLKENİN TEK AMACI, MICROSOFT’UN ÜRÜNLERİ YA DA PAZARLAMA STRATEJİLERİNİN MICROSOFT'A GÖNDERİLEN FİKİRLER İLE BENZER OLDUĞUNDA ORTAYA ÇIKABİLECEK YANLIŞ ANLAMALAR YA DA İHTİLAFLARDAN KAÇINMAKTIR. DOLAYISIYLA, LÜTFEN DAVET EDİLMEMİŞ FİKİRLERİNİZİ MICROSOFT’A YA DA MICROSOFT’TAKİ HERHANGİ BİR KİŞİYE GÖNDERMEYİN. EĞER İSTEĞİMİZE KARŞIN BİZE FİKİRLERİNİZİ VE MATERYALLERİNİZİ GÖNDERİRSENİZ, LÜTFEN MICROSOFT'UN BU FİKİR VE MATERYALLERİ GİZLİ YA DA MÜLKİYETE TABİ OLARAK ELE ALMA KONUSUNDA BİR TEMİNAT VERMEDİĞİNİ DİKKATE ALIN.

Top of page Sayfa Başına Dön

TELİF HAKKI BİLDİRİMİ.

© 2006 Microsoft Corporation

Top of page Sayfa Başına Dön

MARKALAR.

Ticari marka bilgileri http://www.microsoft.com/library/toolbar/3.0/trademarks/en-us.mspx adresinden edinilebilir.

Burada açıkça verilmeyen tüm haklar saklıdır.

Sorularınızı aşağıda belirtilen ilgili kişilere gönderin:

· Microsoft Web özellikleri için homepage@microsoft.com

· MSN Web özellikleri için webmaster@msn.com

· Hotmail için support@hotmail.com; istenmeyen e-posta/gizlilik konuları için abUSE@hotmail.com ya da hotmailprivacy@hotmail.com

· Korsanlık soruları piracy@microsoft.com adresine ya da 1-800-R-U-LEGIT telefon numarasına iletilebilir.

Top of page Sayfa Başına Dön